Roboty MIR w FM Logistics wywożą śmieci

Udoskonalanie procesów intralogistyki (logistyki wewnątrzzakładowej) z zastosowaniem robotów mobilnych stało się proste. Szybko i bez konieczności rozbudowy skomplikowanej infrastruktury możliwe jest podnoszenie efektywności procesów transportu części, detali i pojemników w hali produkcyjnej, w magazynie lub innych placówkach.

FM Logistic, międzynarodowy operator logistyczny, wdrożył autonomicznego robota mobilnego MiR200, który transportuje zużyte opakowania pomiędzy linią copackingową a wywrotnicą, z którą współpracuje bez udziału człowieka. Tym samym wspiera optymalizację intralogistyki, odciąża pracowników od monotonnych zadań i obniża koszty obsługi odpadów. Robot mobilny MiR200 pracuje przez całą dobę w systemie 3-zmianowym, 5/6 dni w tygodniu. Jednorazowo pokonuje trasę 300 metrów, dziennie – 18,5 kilometra.

ABZ Automatyka jako Integrator zaprogramował i wdrożył roboty MIR (Mobile Industrial Robots) dystrybuowane przez firmę ASTOR . 

ABZ Automatyka – posiada doświadczenie w implementacji robotów mobilnych (w szczególności duńskiego producenta MiR). Innowacyjne rozwiązanie stosowane jest w efektywnym (bez lub z ograniczonym udziałem czynnika ludzkiego) transporcie wewnątrzzakładowym i lokalnym przepływie towarów.

Roboty mobilne wyposażone są w czujniki laserowe i kamery 3D. Realizują najczęściej procesy przewożenia pojemników i palet z półproduktami lub produktami gotowymi oraz współpracują z urządzeniami odbierającymi te ładunki. Pracują najczęściej w branży elektronicznej, metalowej, FMCG, meblarskiej i logistycznej.

Realizujemy kompleksowe wdrożenia z wykorzystaniem robotów mobilnych, od analizy i projektu, poprzez adaptację infrastruktury, dobór i dostawę robotów, ich programowanie i szkolenie użytkowników.

Z robotów mobilnych korzystają już tysiące firm na świecie i dziesiątki w Polsce.