Nasza historia

ABZ 2011-2024

ABZ, ABZ ENERGIA, ABZ AUTOMATYKA, ABZ SYSTEMS oraz ISEE to marki handlowe należącą do firmy ABZ Consulting spółka z o.o.

Firma powstała w 2011 roku. Spółka, z udziałem inwestora finansowego, powstała na bazie pomysłu i strategii opracowanych przez jej głównego założyciela (Tomasz Ziąbka) – menadżera,  doświadczonego w skutecznej realizacji wielu innowacyjnych, również na skalę światową, projektów.

Dobrze rozumiane potrzeby rynku, skutecznie realizowana strategia oraz stabilność finansowa zaowocowały dynamicznym rozwojem naszej Firmy. Tylko w perspektywie kilku lat zrealizowaliśmy dziesiątki projektów do średnich i największych podmiotów w Polsce. Na tyle skutecznie podnoszących ich efektywność, iż każdy z nich zakończony był pozytywnymi referencjami.

Na dalszy pozytywny rozwój Firmy niewątpliwie miały wpływ uzyskane i efektywnie wykorzystywane dotacje ze środków UE. Tak między innymi powstała marka ABZ Systems z niezwykle przyjaznym, użytecznym i innowacyjnym rozwiązaniem ISEE – Inteligentne Sterowanie Efektywnością Energetyczną.

Ważnym wydarzeniem w historii Firmy było połączenie się (w roku 2019) z Firmą LACHOWICZ – Piotr Lachowicz. Tak powstała marka ABZ Automatyka – dynamicznie rozwijający się Integrator Systemów Automatyki i Robotyki.

Zespół ABZ to już ponad 25 specjalistów i ekspertów z obszarów efektywności i doradztwa energetycznego oraz systemów i rozwiązań w zakresie automatyki i robotyki. Mamy również do dyspozycji grono sprawdzonych podwykonawców, z którymi współpracujemy w przypadku spiętrzenia prac.

Współpracujemy z instytutami badawczymi i uczelniami, w szczególności: Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Instytut Kolejnictwa, Norwegian University of Science and Technology i inne.

Jesteśmy doceniani za profesjonalizm i kulturę pracy przez vendorów automatyki i robotyki oraz dostawców rozwiązań podnoszących efektywność energetyczną.  

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w biurze w Warszawie, chociaż gro prac realizujemy bezpośrednio u naszych Klientów na terenie całego kraju. W roku 2020 rozpoczęliśmy już również pierwsze zagraniczne projekty.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do średnich i dużych firmy produkcyjnych, centrów logistycznych i podmiotów o strukturze rozproszonej. Jesteśmy jednak przekonani, iż każdy podmiot zainteresowany z potencjałem zainteresowany podnoszeniem efektywności energetycznej, ekologicznej, ekonomicznej lub procesowej wymiernie skorzysta na współpracy z naszą Firmą.

Chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat naszych kompetencji  – skontaktuj się z nami. 

ponad 0
lat na rynku
ponad 0
skutecznie zrealizowanych projektów
ponad 0
mln rocznie korzyści uzyskują Klienci na zrealizowanych przez nas projektach
Nasza wizja

Wspieramy Klientów w stałym podnoszeniu ich efektywności

Nasza filozofia działania

Efektywność i skuteczność 

Rozumiemy oczekiwania Klientów i wskazujemy nowe możliwości, tak aby każde podejmowane działanie mogło przynieść im wymierny efekt. 

Jesteśmy zwolennikami innowacji ale rozumiemy i potencjalne ryzyko – wdrażamy je w bezpieczny, sprawdzony  sposób.

W naszych projektach kierujemy się efektywnością, szanujemy budżet Klienta, i dbamy o zysk firmy.

Reputację firmy budują kompetentni, profesjonalni oraz zadowoleni pracownicy i kooperanci dbający o to aby każdy projekt zakończył się referencją którą możemy się pochwalić zarówno my jak  i nasi klienci.  

Tomasz Ziąbka
CEO, Founder

Dlaczego warto nas wybrać?

ABZ dysponuje unikalnym zestawem kompetencji i know how w zakresie kompleksowego zarządzania efektywnością energetyczną. Posiadamy topowy sprzęt pomiarowy, doskonale wykwalifikowany zespół, stosujemy sprawdzone innowacje i wnioskujemy w oparciu o fakty oraz pomiary proponując adekwatne rozwiązania

Klienci

Referencje z realizacji kompleksowych projektów udzielili nam m.in.: