STANDARDY KODOWANIA PRODUKTÓW

Chestny ZNAK - zunifikowany system typu track&tracing

Chestny ZNAK — zunifikowany, krajowy system cyfrowy track & tracing. Stworzony przez Center for Research in Perspective Technologies w celu realizacji globalnych projektów w gospodarce cyfrowej.

Głównym celem standardu Chestny ZNAK jest gwarancja autentyczności i jakości kupowanych przez klientów towarów. Zgodnie z następującym procesem:

  1. Producent przydziela poszczególnym towarom kod cyfrowy. Operator państwowy Rosji, Center for Research in Perspective Technologies przydziela każdemu produktowi unikalny kod (np. Data Matrix). Następnie producent lub importer umieszcza kod Chestny ZNAK na opakowaniu produktu.
  2. Na każdym etapie spedycji rejestrowana jest cała ścieżka produktu. Kod cyfrowy służy jako „paszport”, którego nie można zgubić ani sfałszować. Umożliwia prześledzenie całej drogi produktu, na każdym etapie, od produkcji do konsumenta.
  3. W sklepie skanowany jest kod produktu, a następnie towar trafia na półkę. System track&trace rejestruje przemieszczanie się towaru w całym łańcuchu logistycznym.  Także podczas sprawdzania kodu w sklepie, co eliminuje możliwość wprowadzenia towaru podrabianego.
  4. Towar sprzedawany przy kasie oznaczany jest w systemie komunikatem „kod opuścił obieg”. Sprzedaż towarów za pośrednictwem kasy internetowej zapobiega sprzedaży towarów podrobionych.
  5. Aplikacja Chestny ZNAK, która już wkrótce będzie dostępna, pozwoli w łatwy sposób sprawdzić wszystkie istotne informacje o produkcie jego legalność.

Kod Data Matrix podzielony jest na dwie części: kod identyfikacyjny – określa pozycję produktu w systemie track&trace oraz w ujednoliconym katalogu towarów. Kod weryfikacyjny – krypto-tail, który generowany jest przez operatora za pomocą technologii kryptograficznych.

Źródło: https://chestnyznak.ru/en/

USŁUGA DLA PRZEMYSŁU

System ABZ automatycznego znakowania w standardzie UDI lub Chestny ZNAK

Oferujemy kompleksowy system do w pełni zautomatyzowanej obsługi procesu drukowania / etykietowania / znakowania produktów, opakowań zbiorczych oraz palet kodami, w szczególności wg standardów UDI lub Chestny ZNAK.

System podlega integracji:

  • mechanicznej – z linią produkcyjną, układem transporterów;
  • informatycznej – z nadrzędnym system ERP lub MES;
  • z systemami automatyki – np. pakowania, paletyzacji.

Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat systemu zautomatyzowanego znakowania w standardzie UDI lub Chestny ZNAK:

Zapewniamy kompleksowe wdrożenie: analizę, projekt, integrację z nadrzędnym systemem (ERP, MES), dobór i dostawę komponentów (drukarko etykieciarki, znakowanie laserowe, systemy wizyjne i skanery kodów), implementację mechaniczną i elektryczną, uruchomienie, szkolenie.

W celu skorzystania z naszych usług

zapraszamy do kontaktu: